Як можна пов'язати проміжки зростання і спадання функції і графік дотичної? Ми знаємо, що за кутовий коефіцієнт дотичної або тангенс кута нахилу відповідає похідна функції у даній точці. Розглянемо рисунки, на якому зображено графік функції та дотичну. Знайдемо знак кутового коефіцієнта або тангенс кута, який утворює дотична з додатньою піввіссю Ох.
Рис.1. Кут гострий, tg φ > 0, отже f '(х) > 0
Рис.2. Дотична паралельна осі Ох, tg φ = 0, отже f '(х) = 0
Рис.3. Кут тупий, tg φ < 0, отже f '(х) < 0
Рис.4. Дотична паралельна осі Ох, tg φ = 0, отже f '(х) = 0
Більше відео, тести та додаткові матеріали доступні на https://www.ed-era.com/math101 та на https://ilearn.org.ua/math.
0:35 Генеральна сукупність
1:00 Вибірка
1:30 Варіаційний ряд
1:55 Середнє арифметичне
2:20 Медіана
3:15 Мода
3.25 Розмах вибірки
4.30 Генеральна сукупність
4.40 Об'єм сукупнoсті
Безкоштовний онлайн-курс “Математика. Просто” створений студією онлайн-освіти EdEra та Освіторією. Більше онлайн-курсів на https://ed-era.com.
Мої дорогі п'ятикласники, сьогодні ми розглянемо множення десяткового дробу на розрядну одиницю. Тобто множення на 10,100,1000 і так далі.
Давайте розглянемо задачу. Хочу купити своїм 10 друзям подарунки. В магазині є чудові ручки по ціні 2,5 грн. Скільки грошей мені потрібно, щоб придбати ці ручки? Для цього мені потрібно 2,5 𑁦 10. Ви вже знаєте, що добуток 2,5 𑁦 10 дорівнює сумі 10 доданків, кожен із яких 2,5: 2,5 𑁦 10 = 2,5 + 2,5 + 2,5 + 2,5 + 2,5 + 2,5 + 2,5 + 2,5 + 2,5 + 2,5 = 25
або2,5 𑁦 10= 25
Пропоную переглянути відео з нашими улюбленими мультяшними героями
Отже, щоб помножити десятковий
дріб на 10; 100; 1000; …, треба в цьому дробі перенести кому вправо на стільки
знаків, скільки нулів стоїть у другому множнику після одиниці. Щоб поділити десятковий дріб на 10; 100; 1000; …, треба в цьому дробі перенести кому вліво на стільки знаків, скільки нулів стоїть у другому множнику після одиниці.
Пропонуємо Вам розширити коло своєї обізнаності й ознайомитися з процедурою проведення ЗНО, попрацювати з тестами, попрактикуватися в заповненні бланків відповідей, навчитися ефективно розподіляти час, отримати відповіді на такі запитання: скільки тестових балів я можу набрати під час ЗНО, що мені потрібно ще повторити? Зрештою на власні очі побачити, як проходить ЗНО.
Безумовно, презентоване відео аж ніяк не замінює пробне ЗНО, яке дозволяє психологічно налаштуватися на проходження реального тестування. Щойно епідеміологічна ситуація стабілізується всі зареєстровані учасники зможуть у звичному форматі пройти пробне ЗНО.
Для повного занурення в процес пропонуємо Вам пройти тестування з української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики та хімії пробного ЗНО 2019 року. Матеріали із тестами з іноземних мов очікуйте найближчим часом.
Тривалість і структура деяких тестів ЗНО 2020 року відрізняється від 2019, тож неодмінно перегляньте актуальну інформацію на сайті УЦОЯО: https://testportal.gov.ua/zno-2020-2/.
Якщо уже працювали з цими тестами, Ви можете вирішити й проаналізувати тести попередніх років, які розміщено на сайті УЦОЯО: https://testportal.gov.ua/testy-mynul.... Математика
Тестові зошити (доступні українською і деякими іншими мовами): https://drive.google.com/open?id=17Vy...
Бланк відповідей: https://drive.google.com/open?id=1X33...
Визначення результатів: https://drive.google.com/open?id=1ANx...
Відеокоментар до виконання завдань:
https://www.youtube.com/watch?v=idTGQ... Джерело
ЗНО 2020: У МОН РОЗ’ЯСНИЛИ ОСОБЛИВОСТІ ТА СТРОКИ ПРОВЕДЕННЯ ЦЬОГОРІЧНОГО ТЕСТУВАННЯ
Зовнішнє незалежне оцінювання у 2020 році пройде з дотриманням соціального дистанціювання та з використанням засобів індивідуального захисту. Відповідну інформацію Міністерство освіти і науки опублікувало на своєму інформаційному ресурсі про зміни в освіті під час карантину.
Дати проведення ЗНО залежатимуть від завершення карантину. Якщо карантин завершиться до початку червня, основна сесія тестування пройде між 25 червня та 17 липня. Якщо карантин триватиме до початку серпня, ЗНО відбудеться з 17 серпня до 4 вересня. Вступна кампанія в українських університетах також відповідно зміниться.
“В умовах епідемії проведення ЗНО є набагато безпечнішим, ніж вступні іспити в університетах. Більшість учасників складають ЗНО за місцем проживання, тому їм не потрібно їхати в інше місто чи область. Натомість для складання вступних іспитів навпаки більшості вступників та їхнім батькам доведеться по кілька разів їздити в інші міста, що в рази збільшить кількість переміщень по країні. Водночас вступні іспити зазвичай збирають набагато більшу кількість людей в аудиторіях, ніж під час ЗНО”, – відзначив заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний.
Формат і процедура проведення ЗНО у 2020 році не зміняться. За правилами під час складання ЗНО в аудиторії перебуває максимум 15 учасників та 2 інструктори. Обов’язковою є дистанція 1,5 метри між учасниками в аудиторії, яка, безумовно, буде дотримана у зв’язку з епідемією. Соціальне дистанціювання також буде забезпечене і біля входу в приміщення, у якому проходитиме тестування, щоб уникнути скупчення людей.
Без змін залишаться кількість тестів та їхній зміст. Кожен учасник може скласти максимум 4 тести, а кількість завдань у них, які ґрунтуються на матеріалі, що вивчається у квітні-травні 11 класу, мізерно мала. Таке завдання може бути лише одне на весь тест, тому передруковувати тираж тестових зошитів через таку малу кількість завдань недоцільно. Модель ранжування результатів тестування знижує вплив зовнішніх факторів і УЦОЯО зможе статистично згладити певні прогалини у підготовці учасників через карантин.
У зв’язку із поширенням коронавірусної інфекції усі учасники ЗНО та інструктори будуть забезпечені засобами індивідуального захисту та антисептиками. Приміщення будуть провітрювати та дезінфікувати.
Учасники, які контактували з хворими або самі інфікувались коронавірусом, зможуть скласти ЗНО під час додаткової сесії, коли одужають або вийдуть із самоізоляції. У разі, якщо через ізоляцію чи хворобу вони будуть змушені пропустити і додаткову сесію тестування, вони будуть звільнені від ЗНО за станом здоров’я. Таке правило діяло і раніше для людей з низкою захворювань. Для таких категорій абітурієнтів в умовах вступу до університетів передбачені окремі особливості та форми проведення вступних іспитів.
Під час уроку формуємо уміння розв'язувати задачі на знаходження похідної, кутового коефіцієнта дотичної, складання рівняння дотичної, в тому числі прикладного змісту.
Для учнів з високим рівнем знань цікими будуть завдання з параметром.
ЗНО з математики: на що чекати і на що звернути увагу.
З відео ви дізнаєтесь про структкуру оцінювання ЗНО, побачите, які завдання можуть завести вас у глухий кут, а найкорисніше - отримаєте цінні поради.
Більше відео, тести та додаткові матеріали доступні на https://www.ed-era.com/math101 та на https://ilearn.org.ua/math.
1:05 Стохастичний експеримент це
1:45 Ймовірність випадкової події
Безкоштовний онлайн-курс “Математика. Просто” створений студією онлайн-освіти EdEra та Освіторією. Більше онлайн-курсів на https://ed-era.com.
Загальнонаціональний карантин продовжено до 11 травня 2020 року – відповідне рішення Уряд ухвалив сьогодні, 22 квітня 2020 року. Всі заклади освіти продовжують працювати з використанням технологій дистанційного навчання.
“Карантин продовжено, а це означає, що ми маємо бути готові до завершення навчального року дистанційно. МОН надало роз’яснення для всіх закладів освіти та публікує рекомендації на офіційних ресурсах”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
Оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти, свідоцтв досягнень, табелів навчальних досягнень учнів має бути завершено не пізніше 15 червня 2020 року. Учням 1-8-х і 10-х класів, які не планують навчатися в іншому закладі освіти, рекомендовано надіслати копії відповідних документів електронною поштою або в інший спосіб, а оригінал документа вручити у вересні 2020-2021 н. р.
У календарно-тематичному плануванні на 2020-2021 навчальний рік Міністерство рекомендує збільшити час на узагальнення та закріплення матеріалу за попередній навчальний рік, а у 2-11-х класах провести вхідне діагностування рівня знань учнів за 2019-2020 н. р.
З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, у 2019/2020 навчальному році рекомендовано не проводити масові заходи, зокрема – останні дзвоники та випускні вечори.
Інформацію про всі зміни в освітніх процесах, які відбуваються через карантин та відповіді на найбільш поширені запитання можна знайти на спеціальному інфоресурсі – mon-covid19.info.
Дорогі дев'ятикласники, якщо ви засвоїли тему "Кут між векторами. Скалярний добуток векторів" не на тому рівні, що хотіли. А, можливо, у вас з цієї теми залишились запитання? Тоді я пропоную вам розібраи цютему ще раз у Всеукраїнській школі онлайн.
Що буде на цьому уроці 1) Як визначити кут між векторами? 2) Як знайти скалярний добуток векторів? 3) Для чого можна використати скалярний добуток?
4) Розв'язування задач з теми.
Дорогі дев'ятикласники, на цьому уроці ви дізнаєтесь, о таке перетворення фігури. Ознайомитесь з таким видом перетворення, як паралельне перетворення. Ви навчитесь застосовувати властивості перетворення під час розв'язування задач і доведення геометричних фактів.
Перегляньте відео
Зробіть опорний конспект (є у відео). Розв'яжіть задачі. Задача 1. Паралельне перенесення задано формулами х₁ = х + 5, у₁ = у ー 3. У яку точку переходить початок координат за такого перенесення? Розв'язання:
Початок координат має координати О(0;0). Знайдемо координати точки, образа точки О. х₁= 0 + 5 = 5, у₁ = 0 ー 3 = ー3. Відповідь: О₁(5;ー3) Задача 2.
Унаслідок паралельного перенесення точка С (−2;
1) переходить у точку С₁ (3; −6).
У яку точку внаслідок паралельного перенесення
переходить початок координат?
Розв’язання
Нехай паралельне перенесення задано формулами х₁ = х + а; у₁= у + b.
Оскільки точка С (−2; 1) переходить у точку С₁ (3; −6), то 3 = −2 + а,−6 = 1 +b.
Звідси, а = 3 + 2 = 5, b= −6 − 1 = −7.
Тобто, задане паралельне перенесення має
формули: х₁ = х +5; у₁ =
у − 7.
Підставимо в ці формули координати початку координат О
(0; 0): х =0 у =0.
Маємо: х₁ = 0 + 5 = 5, у₁ =
0 − 7 = −7.
Отже, початок координат переходить у точку О₁ (5; −7).
Відповідь: О₁ (5; −7).
Задача 3.
Паралельне перенесення задано формулами х₁ =
х +3; у₁ = у − 2.
Знайдіть координати точки, образом якої є точка (6;
−3).
Розв’язання
Нехай точка А (х; у) при
заданому паралельному перенесенні переходить у точку А₁ (6; −3).
Тоді, 6 = х + 3; −3 = у − 2,
звідси х = 6 − 3 = 3; у = −3 + 2 = −1.
Отже, точка, образом якої є точка А₁ (6;
−3) має координати (3; −1).
Відповідь: (3; −1).
Задача 4.
Задайте формулами паралельне перенесення, внаслідок
якого точка (8; 3) переходить у середину відрізка з кінцями (−2; 3) і (4; 11).
Розв’язання
Нехай паралельне перенесення задано формулами х₁ = х + а; у₁ = у + b.
Знайдемо координати середини відрізка з кінцями (−2;
3) і (4; 11) за формулами:
хₒ = (х₁ + х₂): 2; уₒ = (у₁ + у₂): 2 , де (х₀; у₀) - середина відрізка з кінцями у точках (х₁; у₁) і (х₂; у₂) хₒ = (ー 2 + 4): 2 = 1; уₒ = (3 + 11) : 2 = 7. Отже, середина відрізка має координати (1; 7).
Оскільки точка (8; 3) переходить у точку (1; 7),
то х =8, у = 3; х₁ =1, у₁ = 7.
Підставимо отримані значення у формулу паралельного
перенесення: 1 = 8 + а; 7 = 3 + b.
Звідси а = 1 − 8 = −7; b= 7 − 3 = 4.
Отже, паралельне перенесення задано формулами: х₁ = х − 7; у₁= у + 4.