середа, 10 листопада 2021 р.

Степінь з натуральним показником. АЛГЕБРА, 7 клас

Перегляньте уважно навчальне відео від ВШО, розбери розв'язанні вправи: 


 Степенем числа a з натуральним показником n , більшим за 1, називають добуток n множників, кожний з яких дорівнює a.

а - основа степеня (множник, який повторюється)

п - показник степеня (число, яке показує скільки множників)

aⁿ - степінь або значення степеня.

Читають:  “а в -му степені”.

Степені з показником 2 і 3 можна прочитати інакше: - “а у квадраті”,  - “а в кубі”.

Приклади:

1) 5⁴=5・5・5・5= 625

5⁴- степінь, 5 - основа степеня, 4 - показник степеня, 625 - значення степеня.

2) Спростити вираз, записавши добуток однакових множників степенем 

а) 101010 = 10³.

б) (-23)・(-23)・(-23)・(-23)・(-23) =(-23)⁵

в)

г)

3) Обчислити:

 

Властивість

Зміст

Приклад

=a

Степенем числа a з показником 1 називають саме це число a

=8


(-3)¹=-3

0ⁿ =0

Нуль у будь-якому степені дорівнює нулю

0⁵=0, 0³⁶=0

1=1

1 у будь-якому степені дорівнює 1

1³²=1

(-1)ᣵ=1

s - парне

(-1) у парному степені дорівнює 1

(-1)²⁴=1

(-1)=1,

r - непарне

(-1) у непарному степені дорівнює (-1)

(-1)²³ = -1

a=1

Будь-яке число, крім 0, в нульовому степені  дорівнює 1

5⁰=1, (-8)⁰=1



понеділок, 8 листопада 2021 р.

Числові проміжки. Об'єднання і переріз числових проміжків

 Перегляньте  уважно відео 


Опрацюйте таблицю 


Переглянувши відео, ви пригадаєте, як зображати на координатній прямій і записувати проміжок, який задано нерівністю



Перегляньте відеоуроки і зробіть конспект


Перерізом числових проміжків називають множину, що складається з чисел, які належать кожному з цих проміжків.

Знак ∩ - знак перерізу.

Наприклад,  (ілюстрація на малюнку 6), а  (ілюстрація на малюнку 7).



Об’єднанням числових проміжків називають множину, що складається з чисел, які належать хоча б одному з проміжків.

Знак - знак об’єднання.

Наприклад (мал. 6). Зауважимо, що об’єднання проміжків не завжди є проміжком. Наприклад, множина  не є проміжком (мал. 7).

Попрацюйте з числовими проміжками, потренуйтеся їх будувати та закріпіть знаходження перерізу числових проміжків




Пройти сесію за покликанням вчителя

Основні задачі на відсотки

 


неділя, 7 листопада 2021 р.

Доведення тотожностей. АЛГЕБРА, 7 клас

 Для того щоб довести, що дана рівність є тотожністю (або кажуть "довести тотожність") використовують такі прийоми (методи) 


Уважно послухай пояснення. Зверни увагу, про які способи доведення йдеться у відеоуроці і законспектуй у зошит
 




Доведи тотожності з підручника №145, 149, 151.


Література:

1. Мерзляк А.Г. Алгебра: підруч. для 7 кл. загальноосвіт. навч. закладів / А.Г.Мерзляк, В.Б.Полонський, М.С.Якір. – 2-ге вид., перероб. – Х. : Гімназія, 2020. – 288 с.: іл.

2. Мерзляк А.Г. Алгебра: Пропедевтика поглибленого вивчення: навч. посіб. для 7 кл. з поглибленим вивченням математики / А.Г.Мерзляк, В.Б.Полонський, М.С.Якір.  – Х. : Гімназія, 2015. – 240 с.: іл.

3. Нелін Є.П. Алгебра. 7 клас: Опорні таблиці, схеми розв'язання, тренувальні тести. - Х.:Веста: Видавництво "Ранок", 2008. - 112с.


4. Алгебра і початки аналізу в таблицях.7-11 класи. Навч.посібник/ А.М.Чекова - Х.:Науково-методичний центр,2003. - 248с.

  

Тотожні вирази. Тотожність. Тотожні перетворення виразів. АЛГЕБРА, 7 клас

 Опрацюй таблицю 

Пригадай відомі тотожності
Крім цього, прикладами тотожних перетворень виразів є:
- розкриття дужок;
- зведення подібних доданків.

Перегляньте відеоурок. Зверни увагу, де ми будемо використовувати тотожні перетворення виразів, запиши приклади у зошит



Розв'яжи самостійно 

Література:

1. Мерзляк А.Г. Алгебра: підруч. для 7 кл. загальноосвіт. навч. закладів / А.Г.Мерзляк, В.Б.Полонський, М.С.Якір. – 2-ге вид., перероб. – Х. : Гімназія, 2020. – 288 с.: іл.

2. Мерзляк А.Г. Алгебра: Пропедевтика поглибленого вивчення: навч. посіб. для 7 кл. з поглибленим вивченням математики / А.Г.Мерзляк, В.Б.Полонський, М.С.Якір.  – Х. : Гімназія, 2015. – 240 с.: іл.

3. Нелін Є.П. Алгебра. 7 клас: Опорні таблиці, схеми розв'язання, тренувальні тести. - Х.:Веста: Видавництво "Ранок", 2008. - 112с.

4. Алгебра і початки аналізу в таблицях.7-11 класи. Навч.посібник/ А.М.Чекова - Х.:Науково-методичний центр,2003. - 248с.



пʼятниця, 29 жовтня 2021 р.

Суміжні і вертикальні кути

 Повтори означення та властивості суміжних кутів 


А тепер потренуйся:


Розв'яжи задачі:







Види кутів

Повторіть види кутів 


і потренуйтеся визначати вид кута




І етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики

 


Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових предметів 
— це різновид інтелектуальних змагань на освітньому просторі України, покликаний заохотити учнівську молодь до вивчення окремих предметів.



Формат проведення олімпіад
І етап (шкільний)

Згідно з положенням, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України, Всеукраїнські олімпіади з навчальних предметів відбуваються у чотири етапи, які традиційно позначають римськими цифрами: шкільні (I), районні (II), обласні (III) олімпіади та фінальний, власне Всеукраїнський, IV етап. Часто під словами «Всеукраїнська олімпіада» розуміють лише останній етап. Подеколи цей етап також називають «республіканська олімпіада», бо саме таку назву мав відповідний етап за радянських часів. Також з деяких предметів заключні етапи не проводяться. Такі олімпіади підтримуються виключно місцевими управліннями освіти.

І етап олімпіади (шкільні олімпіади з навчальних дисциплін) проводиться у жовтні в кожному навчальному закладі окремо за власними завданнями, які укладають спеціальні предметно-методичні комісії. Порядок проведення, персональний склад оргкомітетів, предметно-методичних комісій та журі, експерти-консультанти I етапу олімпіад, а також рішення відповідних оргкомітетів затверджуються наказами керівника навчального закладу. Зазвичай до участі в цьому етапі допускаються усі бажаючі учні 5-11 класів. Звіти проведення І етапу олімпіад з навчальних предметів навчальні заклади подають у визначені строки до оргкомітетів II етапу відповідно до територіального розміщення.

II (районний, міський) етап

Впродовж II етапу олімпіади проводиться відбір учасників в межах районів, міст та районів міста (наприклад Києва та Севастополя). II етап проводиться в листопаді-грудні під керівництвом районних (міських) управлінь (відділів) освіти (призначають наказом журі, оргкомітет, предметно-методичні комісії та експертів-консультантів) за сприяння управлінь освіти і науки обласних, Севастопольської та Київської міських державних адміністрацій. Кількість турів олімпіад, форми та тривалість їх проведення визначаються міністерством, відповідними управліннями освіти обласних та міських держадміністрацій спільно з оргкомітетами відповідних олімпіад. На II етапі кожна зі шкіл відповідної територіальної одиниці зазвичай має обмеження на кількість учасників відповідно до успіхів її учнів на II етапі попереднього року. До участі в II етапі допускаються лише ті учасники, що визначені як переможці І етапу в своєму навчальному закладі. Цей етап проводиться серед учнів 6-11 класів. Звіти проведення II етапу олімпіад з навчальних предметів подаються до оргкомітетів III етапів у визначені строки відповідно до територіального розміщення.

Український фізико-математичний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка проводить II етап самостійно незалежно від інших установ. В такому разі порядок проведення, персональний склад оргкомітетів, предметно-методичних комісій та журі, експерти-консультанти цього етапу олімпіад, а також рішення відповідних оргкомітетів затверджуються, подібно до І етапу, наказами директора цього навчального закладу. Звіти проведення II етапу олімпіад з навчальних предметів подаються адміністрацією ліцею до оргкомітету III етапу міста Києва у визначені строки.

III (республіканський, обласний, міський) етап

III етап учнівських олімпіад проводиться серед учнів Автономної Республіки Крим, областей, Києва та Севастополя у січні-лютому. До участі в III етапі допускаються лише ті учасники, що включені до заявки за результатами II етапу в своєму районі, місті, районі міста. Також зустрічаються випадки, коли участь у цьому етапі фактично необмежена: ті учні, що не включені до жодної з заявок, мають змогу подати відповідну заяву до оргкомітету з проханням включення до списку учасників. Завдання III етапу розробляються провідними спеціалістами в області відповідного предмету відповідної територіальної одиниці, можливе загальне використання спільних завдань. За результатами III етапу проводиться відбір учнів на відбірково-тренувальні збори з подальшою підготовкою та відбором на IV (заключний) етап олімпіади. Проводиться серед учнів 7-11 класів. Цей етап для окремих предметів (математика, фізика, хімія) в деяких областях проводять в два тури. За результатами першого туру зазвичай визначають гарантованих переможців, а вже на другому етапі розподіляють власне місця (дипломи). Проте такий розподіл не є регламентованим і обов'язковим до використання.

Порядок проведення, персональний склад оргкомітетів, предметно-методичних комісій та журі, експерти-консультанти I етапу олімпіад, а також рішення відповідних оргкомітетів затверджуються наказами управлінь освіти і науки обласних, Севастопольської та Київської міських державних адміністрацій.

Звіти про проведення III етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, заявки на участь команди у IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади оргкомітети надсилають до Інституту та оргкомітетам Всеукраїнських учнівських олімпіад (за місцем проведення) до 5 березня поточного року.

УФМЛ бере участь в III етапі олімпіад з математики, фізики, інформатики, інформаційних технологій, хімії та астрономії на рівні інших навчальних закладів міста Києва, але відбір на наступний етап проводить окремо. Заявки на участь команди у IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади ліцей подає подібно до інших команд України.

Переможці III етапу з навчальних предметів нагороджуються дипломами I, II та III ступенів. Переможцями можуть бути учасники, які набрали не менше третини загальної кількості балів за усі тури, причому їх кількість не повинна перевищувати 50 % (у минулій редакції Положення — 30 %) від кількості учасників відповідного заключного етапу. Між переможцями дипломи I, II та III ступенів розподіляються орієнтовно у відношенні 1:2:3.

IV (заключний, всеукраїнський) етап

IV етап є заключним і проводиться щороку наприкінці березня в одній з областей України часто одночасно з кількох предметів у різних населених пунктах. Учні беруть участь у цьому етапі у складі команд: 24 команди областей, команди Автономної республіки Крим, міст Києва та Севастополя та УФМЛ (лише олімпіади з математики, фізики, інформатики, інформаційних технологій, хімії та астрономії). Кількісний склад команд щороку визначається відповідним наказом МОН у відповідності до успіхів відповідних команд на заключному етапі двох попередніх навчальних років. Вікові обмеження для учасників також визначає профільне міністерство.

Персональний склад оргкомітетів, предметно-методичних комісій та журі, експерти-консультанти кожної з олімпіад, а також остаточні результати заключних етапів затверджуються щорічно наказом МОН.

Завдання для проведення олімпіад, турнірів, конкурсів готують предметно-методичні комісії, які очолює голова журі. Завдання для проведення змагань складаються з авторських задач і вправ (тестів). За умови, що з відповідного навчального предмета (дисципліни, фаху) проводиться міжнародна олімпіада, конкурс або турнір завдання останнього етапу відповідної олімпіади, конкурсу, турніру готуються з урахуванням програми міжнародних змагань.

Переможці заключних етапів з навчальних предметів нагороджуються дипломами I, II та III ступенів. Переможцями можуть бути учасники, які набрали не менше третини загальної кількості балів за усі тури, причому їх кількість не повинна перевищувати 50 % від кількості учасників відповідного заключного етапу. Між переможцями дипломи I, II та III ступенів розподіляються орієнтовно у відношенні 1:2:3

вівторок, 27 квітня 2021 р.

Паралельні прямі

 Любі шестикласники, перегляньте уважно відео 



Виконайте вправи № 537-543 (№ 544 за бажанням)

Пройти тестування за посиланням (у вайбер групі)

понеділок, 26 квітня 2021 р.

Розкладання квадратного тричлена на лінійні множники

 



Перегляньте презентацію, законспектуйте розв'язані приклади


Пройти тестування "Квадратний тричлен"

Перпендикулярні прямі

 Перегляньте уважно навчальне відео


Виконайте вправи 528-536 "Робочого зошита №2"

Виконайте тестові завдання 


Не хворійте 😊

Квадратний тричлен

 

Переглянь уважно навчальне відео від ВШО 

 Опрацюй додаткові навчальні матеріали





Після опрацювання матеріалу ти маєш знати: 
         1) Означення квадратного тричлена.
         2) Що таке дискримінант квадратного тричлена. 
         3) Що таке корінь квадратного тричлена. Як знайти корені квадратного тричлена. 

А також вміти : 
         1) з'ясовувати, чи є даний вираз  квадратним тричленом.
         2) з'ясовувати, чи є данні числа коренями квадратного тричлена.
         3) знаходити дискримінант квадратного тричлена

Далі – виконай тестові завдання для самоконтролю.


субота, 24 квітня 2021 р.

Правила знаходження похідних

 Переглянь уважно відео від ВШО


Після опрацювання матеріалу відео ви повинні знати:
правило похідної суми та правило постійного множника.

Виконайте вправу № 20.1

Домашнє завдання № 20.2

четвер, 22 квітня 2021 р.

Порівняння десяткових дробів

 Перегляньте уважно відео  до 6:05 хв



і відео від Всеукраїнської школи онлайн (ВШО)

Запам'ятай правило порівняння десяткових дробів 


Виконай вправу 98


вівторок, 20 квітня 2021 р.

Розв'язування задач за допомогою задач (продовження). 6 клас, математика

 Любі 6-класники. Уважно перегляньте відео. Опрацюйте і законспектуйте розв'язування задач із відео. 



Розв'яжіть самостійно задачу 524, подібну до задачі у відео.


Розв'яжіть самостійно задачу 525, подібну до задачі у відео.



Розв'яжіть самостійно задачу 526, подібну до задачі у відео.

Хто бажає, розв'яжіть задачі 527*

Бажаю усім міцного здоров'я!!